Mistrovství Čech mládeže do 10 let a Otevřené Mistrovství Čech mládeže do 8 let

V neděli 6. listopadu byly v Harrachově dohrány poslední partie a bylo slavnostně zakončeno Mistrovství Čech mládeže do 10 let a Otevřené Mistrovství Čech mládeže do 8 let 2011.

Průběh Mistrovství byl dramatický a o mistrovi rozhodlo až poslední kolo. V mistrovské kategorii do 10 let vyhrál Pavel Haase z ŠK PORG Praha, druhé místo patří Matouši Eretovi z TJ Sokol Klatovy a třetí je Jakub Petr z TJ Bohemians Praha. V kategorii dívek do 10 se stala mistryní Čech Sofie Přibylová z TJ Sokol Lány. Druhé místo vybojovala Klára Kocourková z TJ Kavalier Sázava a třetí místo patří Julii Richterové ze Sokola Zastávka. Protože se Julie nezapočítává do pořadí Mistrovství Čech, patří bronzová medaile Julii Vilímové z Říčan.

V Otevřeném Mistrovství Čech mládeže do 8 let vyhrál Ondřej Skýpala z TJ AERO Odolena Voda, stříbro si odváží Viktor Přibyl z ŠK PORG Praha a bronz vybojoval Štěpán Jáchym Janouch z ŠK AD Jičín. Mistryní Čech dívek do 8 let se stala Karolína Kořenová z Klubu šachistů Říčany, která obhájila loňské prvenství. Druhá se umístila Anna Vavřínková z Lokomotivy Brno, ta se však nezapočítává do pořadí Mistrovství Čech. Stříbro tak patří Kateřině Pastrnkové z Říčan a bronz si odváží Adriana Málková z ŠK Líně.

Suverénním vítězem OPENu Harrachov se stal Jaroslav Voříšek z TJ Bohemians Praha. Druhé místo obsadil Olexij Albul z ŠK Tachov a na třetím místě skončil Milan Dolenský z ŠK Libštát. Nejlepším hráčem z kategorie mládeže se v openu stala Tereza Kocí z Lokomotivy Brno a cenu pro nejlepší ženu získala Alice Fajová z ŠK Bohemia Pardubice. Na Mistrovství České republiky postupuje prvních 10 chlapců z kategorie do 10 let, dívky postupují všechny. Počet postupujících se navýšil o dvě místa, protože se na Mistrovství Čech rozhodli hrát Pavel Haase a Jakub Voříšek, přestože oba měli přímý postup na Mistrovství ČR díky loňskému zlatu a stříbru z MČR chlapců do 8 let. Svůj postup tak dali všanc a museli si ho znovu vybojovat.

Mistrovství ČR mládeže do 10 let se bude hrát od 10. do 17. března 2012 v Koutech nad Desnou v Hotelu Dlouhé Stráně. Mistrovství ČR mládeže do 8 let je open, takže postupují všichni zájemci. Mistrovství ČR mládeže do 8 let se bude konat od 12. do 13. května 2012 v Malenovicích v Hotelu Petr Bezruč.

Ing. Zdeněk Fiala
ředitel Mistrovství Čech

Úvodní zpráva

4.11.2011

V pátek 4. listopadu 2011 bylo v Harrachově slavnostně zahájeno Mistrovství Čech mládeže do 10 let a Otevřené Mistrovství Čech mládeže do 8 let 2011. Pořadatelem Mistrovství Čech mládeže je z pověření Šachového svazu České republiky Šachový klub Světlá nad Sázavou.

V mistrovské kategorii do 10 let hrají chlapci, kteří si postup museli vybojovat v předchozím mistrovství či v krajském přeboru. Účast děvčat je otevřená. Mistrovství Čech mládeže do 8 let je otevřené a budou v něm startovat i hráči z moravských krajů. Pro hráče, kteří se do mistrovství neprobojovali či nesplňují podmínku věku, jsme připravili OPEN Harrachov.

Všechny turnaje se uskuteční v prostorném sále Sporthotelu Harrachov na Rýžovišti. Zde má také všech 200 účastníků zajištěno ubytování včetně stravování. Mistrovství bude probíhat po dobu 3 dnů. Slavnostní zakončení je na programu v neděli 6. listopadu ve 13:15. Nejlepší hráči získají nejen poháry, medaile, diplomy a věcné ceny, ale i postupy na Mistrovství České republiky 2012. Mladí talenti mají tedy o co bojovat.