Bleskovým mistrem David Navara

Mistrem ČR v bleskovém šachu pro rok 2010 se v kategorii mužů stal David Navara, který ve finále porazil Miloše Jirovského 2 : 1. Bronz vybojoval vítěz základní části soutěže Vojtěch Plát. Třetí partie rozhodla také finále kategorie žen, v poměru 2 : 1 vítězství vybojovala Olga Sikorová nad Kateřinou Němcovou. Z bronzu se raduje Tereza Olšarová. V kategorii mládeže získal zlato Josef Kratochvíl, stříbro poražený finalista Jakub Tuma a bronz Filip Vala.

Ceny předávali ředitel soutěže a prezident ŠSČR RNDr. Igor Němec, předseda ŠSČR Dr. Vlastimil Sejkora, jednatel společnosti Czechoslovak Real Ing. Vladislav Stanko a zástupce sponzora CZECHOSLOVAK REAL 1. vicemiss ČR Lucie Smatanová. V rámci mistrovství došlo též k podpisu smlouvy s hlavním sponzorem Česko-slovenské extraligy družstev žen 2011 společností CZECHOSLOVAK REAL.

Konečné výsledky základní části - muži, ženy i mládež.

Další informace k MČR v blesku naleznete na stránce Mistrovství ČR v bleskovém šachu.

Hodinový záznam ze soutěže odvysílá Česká televize na programu ČT4 Sport v úterý ve 15:55 h.