Úvodní zpráva 28. Mistrovství Čech mládeže do 16 let

V sobotu 21. října 2017 bude v Harrachově zahájeno 27. Mistrovství Čech mládeže do 16 let 2017, HARRACHOV FIDE OPEN 2017 a NÁRODNÍ OPEN 2017. Všechny turnaje se budou hrát v Hotelu FIT FUN. Do mistrovských kategorií se nominovalo 220 oprávněných hráčů a hráček a v openech bude startovat 120 šachistů. V sobotu tedy zasedne k šachovnicím 340 příznivců královské hry. Další hráči se zapojí do bleskového turnaje a simultánek. Včetně trenérů a doprovodů se akce zúčastní 550 účastníků.

Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili bohatý šachový i nešachový doprovodný program. Jsou připraveny tematické přednášky, simultánky, bleskový turnaj, malé posezení a společenský večer s hudební skupinou Český Slavoj, exkurzi do Sklárny a pivovaru Novosad, exkurzy do Hornického muzea, výlety a další zajímavé akce. V hotelu mohou návštěvníci také využít bazén, saunu, fitness centrum, bowling a další aktivity.

Hráči a hráčky Mistrovství Čech mohou rozebírat své partie s trenéry, jejichž účast pořadatel zajistil. Hlavním trenérem Mistrovství Čech mládeže je FM Jiří Tůma. Dalšími členy týmu trenérů budou IM Richard Biolek, IM Pavel Šimáček a FM Lukáš Vlasák. Každý z trenérů si také připravil pro mládež jednu tematickou přednášku. Trenéři dále sehrají s mládeží čtyři simultánky.

Pro rodiče účastníků a i další šachisty, kteří se nemohou osobně zúčastnit Mistrovství Čech, připravili pořadatelé on-line přenosy z 35 šachovnic. Příznivci královské hry tak mohou sledovat hru nejlepších mládežníků v přímém přenosu. Na on-linu hraje 14 šachovnic kategorie HD16, 14 šachovnic HD14 a 7 šachovnic HD12. Hlavní rozhodčí IA Petr Záruba bude aktualizovat po dohrání každém kole výsledky, pořadí a rozlosování. Pořadatel bude průběžně doplňovat fotogalerii na webu a informace o aktuálním dění na Mistrovství Čech mládeže.

Mistrovství Čech mládeže do 16 let pořádá z pověření Šachového svazu České republiky Šachová škola Světlá nad Sázavou. Projekt je realizován za finanční podpory Libereckého kraje.

Slavnostní zakončení je na programu v sobotu 28. října ve 14:00. Nejlepší hráči získají nejen poháry, medaile, diplomy a věcné ceny, ale i postupy na Mistrovství České republiky 2018.

Ing. Zdeněk Fiala, ředitel turnaje

Odkazy:
Výsledky: http://chess-results.com/tnr307162.aspx?lan=5&art=0&turdet=YES&wi=984
Online flash: http://online.chess.cz/MCech2017/online/online.htm
Online noflash: http://online.chess.cz/MCech2017/online/index.htm
Fotogalerie: http://sachysvetla.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_Cech_2017/

Sekce svazového webu