Skončilo 25. Mistrovství Čech mládeže 2014

Nejstarší kategorie do 16 let skončila velkým překvapením, když zvítězila až 22. nasazená Michaela Nová (2222 ŠK Polabiny). V kategorii do 14 let zvítězil Vojtěch Říha (ŠO Hlinsko), do 12 let pak Ladislav Nagy (QCC České Budějovice).

Mistrovství Čech mládeže do 16 let se letos konalo v Hotelu Skicentrum v Harrachově. Kromě hlavních turnajů mládeže pořadatelé připravili také FIDE a národní open turnaje, dále simultánky s mezinárodními mistry Richardem Biolkem, Pavlem Šimáčkem a mistrem FIDE Jakubem Tůmou, bleskový turnaj, řešitelskou soutěž, společenské večery s hudební skupinou Český Slavoj, exkurze, fotbalový turnaj a výlety po okolí.

Pořadatelé přenášeli 16 partií z každého kola online. Na nich jsme mohli sledovat například překvapivé vítězství Michaely Nové v nejstarší kategorii - Míša předvedla výkon na úrovni 2189 (to je o 483 více, než je její aktuální rating), porazila první 2 nasazené a připsala 200 bodů do ela! Další kategorie takové překvapení nepřinesly, Vojtěch Říha i Ladislav Nagy patřili k favoritům svých kategorií. Nejúspěšnějším družstvem byl 2222 ŠK Polabiny s bilancí jednoho zlata i stříbra. FIDE open vyhrál první nasazený FM Jan Šuráň, národní open Pavel Štech a bleskový turnaj Daniel Kožůšek.