2. turnaj Grand-Prix v rapid šachu v Příbyslavi

V sobotu 12. 11. proběhlo další kolo Grand-Prix v rapid šachu. Po probléméch s uspořádáním v Bučovicích byl tento turnaj na rychlo přesunut do Příbyslavi, kde právě se chystalo zahájení polofinále MČR juniorů a finále MČR juniorek 2011 v režii klubu TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

I přes tuto rychlo náhradu zavítalo na turnaj v Příbyslavi celkem 74 hráčů, včetně jednoho velmistra, tří mezinárodních mistrů a jednoho FIDE mistra.

Po devíti kolech byl čas sečíst body a vyhlásit vítěze. Protože první tři hráči získali shodně 7 bodů o úmistěním na "bednách" muselo rozhodnout pomocné hodnocení. To přisoudilo první místo IM Janu Bernáškovi, druhé místo IM Sergueiovi Vesselovskému, který si tímto umístěním zajistil vítězství v kategorii seniorů. Na třetím místě se pak umístil IM Petr Neuman. Nejlepším juniorem se stal FM Josef Kratochvíl (v celkovém pořadí sedmý). Titul nejlepší ženy si vybojovala Jana Hejná a nejlepší juniorkou byla vyhlášena Veronika Valterová. Turnaje se bohužel nezúčastnila žádná seniorka.

V celkovém pořadí první místo drží IM Petr Neuman před druhého Michalem Větrovským. Vítězství v Příbyslavském turnaji katapultovalo na třetí místo IM Jana Bernáška. Nejlepším seniorem po dvou odehraných kolech série je IM Sergue Vesselovsky. V kategorii juniorů dochází k výměně na prvním místě, které nyní patří FM Josefu Kratochvílovi. Naopak nejlepší ženou nadále zůstává WFM Hana Kubíková, stejně jako nejlepší seniorka Růžena Přibylová a juniorka Josefína Králová.

Série pokračuje již 10. 12. 2011, kdy zavítá do Koutů nad Desnou, kde se koná tradiční turnaj "O Losinského kapra", který pořádá klub TJ Sokol Lázně Velké Losiny.

Pokud chcete zjistit další informace o sérii (pořadí v jednotlivých turnajích, celkové výsledky, propozice dalších turnajů), naleznete je na stránkách GP.

Ing. Petr Záruba, předseda STK