Komuniké ze 120. schůze VV ŠSČR

Ke své 120. schůzi se Výkonný výbor ŠSČR sešel v úterý 17. října na Strahově. V úvodu předseda Viktor Novotný informoval o vývoji financování sportu ze zdrojů MŠMT a také o připravované mírné změně stanov ŠSČR (možnost individuálního členství a klubů bez papírování). Komise pro marketing a komunikaci pracuje na novém svazovém webu. První polovina současného ročníku soutěží družstev poběží na starém i novém webu zároveň. Náhled připravovaného webu najdete zde. KMK bude ráda za připomínky, které můžete směřovat přímo na adresu webmastera: radim.boruvka@chess.cz.

Pro úsek reprezentace byl navýšen rozpočet na Mistrovství Evropy v rapidu a bleskovém šachu, které se letos v prosinci koná v polských Katovicích. Kvalitní konkurence na ME, které se navíc hraje blízko ČR, je pro naše hráče příležitostí zahrát si silný otevřený turnaj. VV ŠSČR také schválil odměnu 20.000 Kč pro naše stříbrné družstvo z Mitropa Cupu.

STK připravila konkurz na pořádání závěrečného trojkola extraligy, které se bude hrát v dubnu 2018. Také byly připraveny podmínky konkurzu pro pořádání MČR žen, které bude v příštím roce hrané jako uzavřený turnaj pro 10 hráček s rekordní dotací 170.000 Kč.

Projekt Šachy do škol v září vstoupil projekt už do svého pátého ročníku. Pozitivně se vyvíjí situace kolem financování učitelů a trenérů, kteří vedou kroužky ve školách. Nově se otevírá možnost financování z programů MAP (místní akční plán rozvoje) a KAP (krajský akční plán rozvoje). V případě získání financování z těchto zdrojů mohou být lektoři placeni jako externí zaměstnanci na dohodu o provedení práce a vedle mzdy jim mohou být propláceny např. i cestovní náhrady či pobyt a mzda při účasti s dětmi na turnajích.

Bylo schváleno nové školení trenérů II. třídy. Rozsáhlou a podnětnou diskuzi vedl VV ŠSČR o koncepci práce s talentovanou mládeží. Byl kladen důraz na vyhledávání talentů již v mladších kategoriích a podporu pouze těch talentů, kteří mají zájem na sobě pracovat. Hlavním cílem práce s talenty na úrovni ŠSČR je doplňování dospělé reprezentace.

Zápis ze 120. schůze VV ŠSČR


Přílohy: