Mistrovství Evropy družstev v šachu právě začíná

S přáním skončit v elitní desítce vstoupí v sobotu do bojů evropského šampionátu družstev oba české týmy. Muži, které na první šachovnici vede David Navara, jsou mezi 40 družstvy nasazení jako číslo jedenáct, ženy jsou v konkurenci 32 týmů šestnácté nasazené. V obou kategoriích jsou hlavními favority družstva Ruska.

„Naše mužstvo koncem srpna absolvovalo přípravné soustředění a doufám, že se nám podaří vynaložené úsilí proměnit v body. Konkurence je silná, ale v dobré formě můžeme hrát s kýmkoliv,“ napsal před odletem David Navara. Kromě něj jsou v sestavě českého týmu ještě Viktor Láznička, Zbyněk Hráček, Jiří Štoček a Vojtěch Plát. Nehrajícím kapitánem je Vlastimil Jansa. Ženy odletěly v sestavě Joanna Worek, Kristýna Havlíková, Karolína Olšarová, Tereza Rodshtein, Kristýna Novosadová (a kapitán Petr Hába). „Naše ambice jsou kolem desátého místa, ale hlavně chceme hrát dobré šachy a výsledek potom přijde,“ napsala Kristýna Havlíková.

Na mistrovství Evropy se každý den od 14 hodin SEČ hraje jedna partie, s výjimkou 2. listopadu, kdy mají účastníci volný den. Mistry Evropy budeme znát večer 6. listopadu. Průběžné výsledky je možné sledovat zde, oficiální stránky najdete na www.euroteams2017.com.