Čtvrté místo Nového Boru na Evropském klubovém poháru

Šachisté Nového Boru uspěli na Evropském klubovém poháru. Čtvrtým místem navázali na svá předchozí vystoupení v prestižní soutěži, kterou v roce 2013 dokázali dokonce vyhrát. Letos byli v sestavě Nového Boru oba nejlepší čeští šachisté, Navara a Láznička, společně se silnými zahraničními posilami – Poláky Wojtaszkem a Bartelem, Indy Sasikiranem a Harikrišnou a Rakušanem Raggerem. Bodově nejúspěšnější hráči týmu Navara a Harikrišna na turnaji uhráli pět bodů ze sedmi partií. Mistrem Evropského klubového poháru se stal favorizovaný ruský tým Globus.

Evropský klubový pohár je de facto šachová obdoba fotbalové Ligy mistrů. Soutěž hrají především mistři národních lig, kteří soupeří v sedmikolovém turnaji šestičlenných družstev. Tradičně se zúčastní hráči světové špičky, letos to byli například Rus Kramnik nebo Číňan Ting Li-žen. Hrálo se v tureckém Kemeru od 8. do 14. října.

David Navara na Evropském klubovém poháru, zdroj: oficiální stránky turnaje

Tým Nového Boru byl čtvrtý nasazený, bohužel ve třetím kole ve vyrovnaném zápase těsně podlehl pozdějším vítězům z ruského družstva Globus. Ani zdařilý finiš na medaili nestačil, horší pomocné hodnocení novoborským přiřklo nepopulární čtvrté místo. Celkem tři týmy uhrály 11 zápasových bodů ze 14 – makedonský Alkaloid, ázerbajdžánský Odlar Yurdu a Nový Bor.