Spuštění nového webu ŠSČR

Milí šachoví přátelé, Šachový svaz České republiky se dočká nového webu. Datum je stanovené na pátek 10. listopadu. V detailu tohoto článku si můžete přečíst, co změna webu přinese pozitivního a proč bychom Vás na druhou stranu chtěli poprosit o určitou úvodní shovívavost. Vedoucí soutěží družstev navíc v článku najdou detaily k nahrávání dat na nový web.

Současný web ŠSČR vznikl kolem roku 2001. Za ta léta se v databázi výsledků soutěží družstev nashromáždilo obrovské množství dat - problém ovšem je, že technický stav databáze a ostatně i grafický vzhled webu už dávno neodpovídají moderním standardům. Ke stránkám navíc nemáme normální administrační systém.

Vznikla tím potřeba nového webu, na kterém by se sjednotily stránky chess.cz, db.chess.cz a extraliga.chess.cz pod jednu střechu. Náhled nového webu najdete na adrese http://www.chess.cz.neuron.blueboard.cz/ . Nemá cenu zastírat, že vznik nového webu byl poměrně komplikovanou záležitostí. V právě probíhající sezóně družstev se hraje (nebo ještě začne) zhruba 100 soutěží družstev. V databázi našich členů je přes 30 tisíc jmen, přičemž u každého člena je potřeba mít správně několik údajů, aby je web mohl automaticky zpracovat. Je proto jasné, že v začátku života nového webu dojde k nějakým porodním bolestem.

Výměnou za to ale získáme web s normální administrací, kde webmaster Radim Borůvka má možnost opravit prakticky cokoli. Pište mu tedy na radim.boruvka@chess.cz, když narazíte na problém. Vedoucí soutěží poprosíme o prostudování návodu i s vysvětlujícím obrázkem, aby mohli své soutěže na nový web bez problémů nahrávat. Že to jde, přičemž bez problémů s diakritikou, ukazuje například 2. liga A, která už běží. Stará adresa db.chess.cz po spuštění nového webu přestane být funkční. K soutěžím družstev jdou nahrávat i soubory - například s partiemi nebo úvodním zpravodajem.

Na novém webu najdete pár nových a zajímavých funkcí. Po kliknutí na jméno hráče (například v některé ze soutěží) se zobrazí jeho karta, kde v záložce "seznam zápasů" najdete všechny partie daného hráče, které od roku 2003 sehrál v českých soutěžích družstev. Karta obsahuje také přibližný vývoj ELA. Nebo na úvodní stránce v levém menu, po kliknutí na "Chci hrát šachy", se zobrazí mapa českých šachových oddílů, kterou postupně naplníme. V levém menu také najdete přímý odkaz na Fanshop ŠSČR.

Věříme, že se Vám nový web bude líbit.