Oslava státního svátku v Muzeu TGM v Lánech

Společnost ČSR - CZECHOSLOVAK REAL ve spolupráci s Muzeem TGM v Lánech a Společností M. R. Štefánika a generálními partnery EUROPEAN INSTITUTE OF SECURITY AND CRISIS MANAGEMENT, sdružením ČS Renomé a společností FINOX, již osmým rokem uspořádala oslavu 98. výročí založení samostatné Československé republiky a 8. výročí založení společnosti pod záštitou prezidenta ČR, velvyslance SR v ČR, primátorky Hl. m. Prahy, MŠMT a USŽS.

Oslava byla zahájena v 15 hod uctěním památky prvního prezidenta ČSR T. G. Masaryka položením věnců na jeho hrob v Lánech , a v tom samém čase i pietou u sochy Gen. M. R. Štefánika na Petříně. Slavnostní program následně pokračoval simultánní šachovou partií v Muzeu TGM v Lánech, kde se řada VIP hostů z oblasti businessu, politiky, sportu a kultury utkala s velmistrem Davidem Navarou, českou jedničkou, a velmistrem Sergejem Movsesianem. Výsledek simultánky byl 14 výher pro velmistry a 1 remíza, kterou uhrál Martin Zach.


Zahájení simultánky velmistra Davida Navary

Slavnostní program následně pokračoval ve Slovenském domě v Praze společenskou akcí za účasti významných hostů. Nechyběly proslovy zástupců Muzea TGM, společnosti M. R. Štefánika a MUDr. Jana Šuljana, zástupce předsedy obce Báčský Petrovec v Srbsku p. Srđana Simiće. Po té prostory Slovenského domu rozezněl harfový koncert klasické hudby dua PRAH-A-HARF, které zahrálo skladby českých skladatelů s nádherným závěrem úryvku ze Smetanovy Mé Vlasti – Vltava. Folklor a lidové tradice vnesla do programu oslavy 1. vicemiss Miss Folklor 2016 Zuzana Poláčková svým krátkým tanečním vystoupením a na ni navázal nevidomý italský hudebník Roberto Lombíno, který hostům zpříjemnil večer několika hudebními vstupy a zahrál krásné české, slovenské, moravské, rusínské, ruské i srbské lidové písničky na tahací harmoniku. Večerní program byl zakončen rautem a hudební produkcí evergreenů československé provenience.