CZECH OPEN 2013: Odstartovalo MČR v rapid šachu

Středa prvního týdne festivalu šachu a her CZECH OPEN pravidelně přivádí do Pardubic známá šachová jména. Sjíždějí se na mistrovství České republiky v rapid šachu VLASTIMIL LOUČEK OPEN. Letos mohou příznivci šachu sledovat partie 141 šachistů, z nichž 93 se chlubí nějakým titulem. Velmistrů v turnaji je celkem 31, velmistryně pouze jedna, mezinárodních mistrů a mistryň celkem 31.

Nejvýše nasazeným hráčem turnaje je GM Sergei Movsesian z Arménie, hned za ním je v tabulce GM David Navara. Dále ve startovní listině najdeme třeba GM Hráčka, GM Nisipeanu, GM Kononěnka nebo například GM Schlossera. "Šachisté považují tento turnaj za výbornou přípravu na velmistrovský turnaj. Často se tu na něj sjede opravdu silná sestava a my jsme rádi, že se takovým turnajem můžeme pochlubit," okomentoval startovní listinu ředitel festivalu CZECH OPEN Jan Mazuch.

Hned po registraci odehráli ve středečním podvečeru šachisté tři úvodní kola turnaje VLASTIMIL LOUČEK OPEN. Nejvýše nasazení hráči GM Movsesian i GM Navara v nich ztratili po půl bodu a nacházejí se tak v celkem početné skupině 21 šachistů s 2,5 body. Tři výhry vynesly na průběžné první místo GM Jakova Gellera z Ruska. Se stejným počtem bodů se za ním srovnali velmistři Neverov, Nabaty, Jacz, Bryzgalin a Černyšov.

Čtvrté až deváté kolo jsou na programu ve čtvrtek. "Již pro turnaj VLASTIMIL LOUČEK OPEN se nám podařilo zprovoznit online přenosy. Letos jsme nabídku partií rozšířili a z toho turnaje nabízíme hned 82 partií online. Doufáme, že si k nim naši příznivci najdou cestu," upozornil Jan Mazuch. Online přenosy jsou k dispozici na webových stránkách: http://www.czechopen.net/cz/primy-prenos-partii/.

Kateřina Levínská, tisková mluvčí CZECH OPEN 2013