Na Czech Openu se naplno rozjíždí šachový program

Od pondělí se v Pardubicích naplno rozjíždí šachový program festivalu. Z mnoha soutěží, z nichž některé mají statut otevřeného Mistrovství České republiky, bude největším lákadlem především otevřené MČR v rapid šachu za účasti mj. Mamedjarova (2742), Movsesjana (2723), Motyleva (2674), Najera (2670) nebo naší jedničky Davida Navary (2646) a dále hlavní velmistrovský open, kterého se zúčastní téměř kompletní česká špička. Z obou těchto turnajů bude možné sledovat partie z předních šachovnic v online přenosu na festivalových stránkách.

V neděli skončilo sedmikolové otevřené Mistrovství ČR 4členných družstev, kterého se zúčastnilo 96 týmů z 11 států. Vítězem se stal ukrajinský Dněpr před ruskou Ugrou a nejlepším českým týmem 2222 ŠK Polabiny (Martin Petr, David Kaňovský, Aleš Jedlička, Michal Novotný, Milan Hošek, Luboš Trojan). Druhé místo v pořadí MČR obsadilo družstvo Zlína (Jan Bernášek, Marian Jurčík, Cyril Ponížil, Jakub Roubalík, Martin Šenkýř) a třetí byl Turnov (Tomáš Kulhánek, Martin Vaculík, Vladimír Vltavský, Zdeněk Maršálek a Tomáš Ďúran). Kompletní výsledky naleznete na serveru Chess-results.