Mistrem ČR v rapid šachu Jiří Štoček

V Pardubicích na Czech Openu se 16.-17. 7. 2008 uskutečnil nejsilněji obsazený šachový turnaj letošního ročníku – otevřené mistrovství ČR v rapid šachu – hraný pod názvem Synthesia Open. Vítězem devítikolového klání (tempo hry 2 x 30 min.) se stal Rus Dmitry Chuprov ziskem 7,5 bodu. Mistrem České republiky v rapid šachu pro rok 2008 se stal celkově šestý Jiří Štoček s 6,5 body. Největší favorit turnaje osmý hráč světa Shakhriyar Mamedyarov skončil se 4,5 body na 63. místě poté, co po 7. kole bez šance na celkový úspěch odstoupil z turnaje.

Největším favoritům se vůbec příliš nevedlo: Motylev (dvojka turnaje) skončil 16., trojka Najer sedmý, šestka Mamedov 112. (odstoupil po 6. kole).

V pořadí Mistrovství ČR se na druhém místě umístil celkově desátý se 6,5 body David Navara, který první desítku zachránil až výhrami v posledních třech kolech, bronz z MČR jako nejlepší z našich šestibodových si odváží Vlastimil Babula. Malou tragédií byl turnaj pro Viktora Lázničku, který po 5. kole vedl turnaj s plným počtem 5 bodů, ve druhé polovině mezi 6.-9. kolem však zaznamenal čtyři nuly v řadě a skončil až na konečném 41. místě.