Vlastimil Jansa má bronzovou medaili !!

V závěrečném 11. kole Mistrovství světa seniorů remizoval český reprezentant Vlastimil Jansa s Litevcem Butnoriusem a v konečném pořadí vybojoval ziskem 8,5 bodu výborné 3. místo a získal bronzovou medaili. Algimantas Butnorius se díky remíze stal mistrem světa seniorů pro rok 2007. Druhý český zástupce Rudolf Mesiarik získal 5,5 bodu a obsadil konečné 124. místo.

124. Mesiarik Rudolf (CZE) 2167 5,5 49,0

Český reprezentant Vlastimil Jansa po 10. kolech Mistrovství světa seniorů získal 8 bodů (z čtyř partií 7.-10. kola vybojoval 3,5 bodu) a před posledním kolem se osamostatnil na druhém místě. Poslední kolo bude velmi napínavé – Vlastimil Jansa nastoupí bílými proti vedoucímu Litevci Butnoriusovi, na kterého ztrácí pouhý půlbod. Ke zlatu z Mistrovství světa seniorů tak chybí „malý“ krůček – vyhrát poslední partii!!

Nejlepší ze Slováků Ján Plachetka je ve skupině dělící se se 7,5 body o třetí místo, druhý český reprezentant Rudolf Mesiarik se s 5,5 body dělí o 69. místo.

Pořadí po 10. kole: 1. Butnorius (LTU) 8,5, 2. Jansa (CZE) 8, 3.-9. Farago (HUN), Danner (AUT), Ceškovskij (RUS), Šabanov (RUS), Vasjukov (RUS), Plachetka (SVK), Westerinen (FIN)… 69.-99.Mesiarik (CZE) 5,5.

Přenos partií posledního kola sledujte on-line na stránkách pořadatelů.

Po sedmi odehraných kolech Mistrovství světa seniorů má český reprezentant Vlastimil Jansa na svém kontě 5,5 bodu za 4 výhry a 3 remízy a dělí se o průběžné 4. místo půlbod za vedoucí tříčlennou skupinou.

Pořadí po 7. kole: 1.-3. Farago (HUN), Uhlmann (GER), Shestoperov (RUS), 4.-14.Jansa (CZE), Plachetka (SVK)...5,5..., 97.-137.Mesiarik (CZE) 3,5

Po čtyřech odehraných kolech Mistrovství světa seniorů má český reprezentant Vlastimil Jansa na svém kontě 3 body po vítězství v prvním kole, remízách ve 2. a 3. kole a vítězství ve 4. kole. Je bod za vedoucí skupinou a dělí se o 20.-51. místo.

Druhý český zástupce v soutěži Rudolf Mesiarik má na svém kontě 2 body a dělí se v početném 233-členném startovním poli o průběžné 87.-146. místo.

Dnešním prvním kolem odstartovalo v rakouském Gmundu Mistrovství světa seniorů. Jedním z favoritů je také čtvrtý nasazený český velmistr Vlastimil Jansa (ELO 2494), který první kolo zvládl bez problémů a porazil Švýcara Maurera.

Nasazenou jedničkou je Rus Nikolaj Puškov (2530), dvojkou další Rus Vitalij Ceškovskij (2513), trojkou Maďar Ivan Farago. Ve startovní listině nechybí ani legendy světového šachu Jevgenij Vasjukov (5. RUS 2486), Janis Klovans (6. LAT 2446) či Slovák Ján Plachetka (11. 2414). Druhým českým zástupcem je Rudolf Mesiarik (81. 2167), který také v 1. kole dosáhl vítězství.

Mistrovství světa seniorů pokračuje každý den od 14,00 h. až do 28. 9. 2007, kdy je na pořadu závěrečné 11. kolo.

Podrobnosti k MS seniorů včetně on-line přenosu partií naleznete na stránkách pořadatelů, průběžné výsledky naleznete na www.chess-results.com.