Tiskové zprávy z MS mládeže 2008, Vietnam

4. tisková zpráva z MS mládeže 2008 ve Vietnamu.

(Pavel Chrz - 30.10. 20:00, 14:00 SEČ)

NA 10. ROVNOBĚŽCE DOBOJOVÁNO.

Mistrovství světa mládeže v šachu bylo dnes zakončeno závěrečným kolem. Katka Němcová porazila již jistou vítězku z Chorvatska v dramatické partii s povedeným přechodem do koncovky a vybojovala 4. místo, na medaili to těsně bohužel nestačilo, 3.místo dělila. I Kristýna Havlíková dnes statečně bojovala o první desítku, soupeřka byla dnes lepší a tak je Kristýna na 13.místě.

Katka Palková a Vašek Růžička výhrami vybojovali 50%. Cyril Ponížil, Lukáš Vlasák, Martin Škoda, Karolína Langnerová a Honza Mikeš získali 5 bodů z 11. Cyril Ponížil, Vašek Růžička a Martin Škoda hráli velmi silný turnaj, většinu partií s elově o dost silnějšími soupeři a škoda závěru, že neskončili v první polovině tabulky. Vašek Růžička, Martin a Honza Mikeš byli úplně na svém prvním mistrovství.

Pro všechny to byla ohromná zkušenost, šachová i nešachová, z dlouhého 11 kolového mistrovství v tropech. Např. při dvojkole byly v sále dusnější podmínky než na našich letních turnajích; Pak venkovní teplota poklesla a klimatizaci pořadatelé zlepšili. Světová úroveň v posledních letech prudce roste a konkurence se rozšiřuje v mnoha dalších zemí světa. 4.místo mistryně Evropy Katky Němcové je hezké a stálo mnoho dřiny i nervů. Dalším našim umístění v první desítce se nezdařilo, ale nikdo také úplně nepropadl. Všichni se velmi snažili v přípravě i turnaji navzdory místním klimatickým podmínkám. Pro koho z našich bude turnaj motivací k intenzivnějšímu tréninku, pro toho účast byla naprosto smysluplně přínosná.

Trenéři Sergej Berezjuk a Josef Juřek byli tak vytíženi, že nestačili jít ani k moři, snad zítra. Na nich nechme i zhodnocení v oficiální trenérské zprávě, kterou též zveřejníme.

Všichni zatím zdrávi, po zítřejším volném dni se vydá výprava na dlouhou zpáteční leteckou 28 hodinovou cestu v sobotu brzy ráno místního času, aby přistála v neděli ráno ve Vídni a rozjela se do svých domovů. Píši ze slavnostního zakončení, vlajkonošem výpavy je Cyril Ponížil asistuje mu Vašek Růžička.

Z Vung Tau Pavel Chrz

3. tisková zpráva z MS mládeže 2008 ve Vietnamu.

(Pavel Chrz - 26.10. 16:00, 10:00 SEČ)

NA VLNÁCH JIHOČÍNSKÉHO MOŘE.

Po úspěšném dvojkole (13,5 bodu z 18 !) a solidním 5.kole (5 z 9) narazili naši v kole šestém na velmi těžké soupeře. Vyhrála však jen Katka Němcová (je již 6. v pořadí) a Krystýna Havlíková. Vyhrávat chtěli i kluci, ale Vašek Růžička neuplatnil volného pěšce k výhře, Martin Škoda v šesté hodině neudržel remizovou dámskou koncovku a Honza Mikeš dvakrát odmítl v pěšcovce soupeři remis, až ji prohrál. Volný den přišel právě včas, páteční tropický déšť ovzduší ochladil na třicítku a tak někteří vyjeli na výlet, většina si prošla město za nákupy a odpoledne relaxovala na vlnách Jihočínského moře, jehož pěknou písečnou pláž máme 100 m od hotelu. Zatímco jsem dohlížel na část mládežnické výpravy venku, trenéři Sergej Berezjuk a Josef Juřek na hotelu pilně celý den připravovali varianty na soupeře, vždyť druhý týden o všem rozhodne.

Zatím se celá naše výprava v tropech zdravotně drží a i to bude důležité k blížícímu se finiši.

Z 10. rovnoběžky Pavel Chrz

2. tisková zpráva z MS mládeže 2008 ve Vietnamu.

(Pavel Chrz - 22.10. 7:45 SELČ)

DRUHÝ POZDRAV Z TROPŮ.

Ve druhé zprávě zasílám fotky z místa dění s našimi reprezentanty. Všichni jsou v tropické oblasti zatím zdravotně v pořádku, ale čeká nás ještě dva týdny v oblasti, kdy ani pozdě večer neklesá teplota vzduchu pod třicítku, tak nám i v tomto držte palce. Jsme rádi za fungující systém autobusů s klimatizací mezi hotely a hrací místností a klimatizovaný náš hotel.

Zatím naši získali v prvním kole 50% (4,5 z 9), ve druhém jen 3 body, ale dlouhých dalších 9 kol čeká. Dnes se hraje dvojkolo (jediné za turnaj) od 10 a 17:30 hodin (5:00 a 12:30 SEČL).

Šéftrenér výpravy Sergej Berezjuk : "Konkurence je tu obrovská, turnaj bude velmi náročný fyzicky i psychicky".

V další zprávě vám nabídnu fotky z okolí.

1. tisková zpráva z MS mládeže 2008 ve Vietnamu.

(Pavel Chrz - 20.10. 16:00, 11:00 SELČ)

PROTI ČASU NA ŠAMPIONÁT.

Po 2 mezipřistáních přes Abu Dabí a Tapei (Taiwan) jsme dorazili v sobotu večer do Ho či minova města. Cesta dlouhá, noc samozřejmě krátká, když jsme letěli proti času. Hned ve Vídni startovalo letadlo o 3 hodiny později, tak poslední let do cílového letiště byl o 5 hodin posunut. Na Taiwanu však byla čistá čekací hala s připojením na net a i poukázky na jídlo jsme od letecké společnosti za zpoždění 2x obdrželi.

Východ z letiště ve večerních hodinách bylo skoro jako vejít do sauny (vlhkost a 35C), čekali nás tam však hned hostesky, každý dostal pití a hned do klimatozovaného autobusu na 2,5 hodinovou cestu na jih k moři. Prezence včetně akreditačních fotek všech účastníků trvala jen 15 minut bez fronty, i ubytování rychlé, to jsme po náročné cestě přivítali.

Od neděle již fouká vítr od moře a pobyt venku, hodinová procházka, je již příjemnější (nebo jsme si rychle zvykli...). Mládež naštěstí snáší místní podmínky bez problémů, ale bez klimatizovaného hotelu by to nešlo. Ten máme skvělý, 4hvězdičkový, včetně širokého výběru stravy.

Po včerejším slavnostním zahájení za chvíli zahajujeme, 15. hodin místního času, 10. hod. SELČ.

Nyní zahájilo první kolo. Nejen Kateřina Němcová, ale i Ciryl Ponížil (proti prvnímu nasazenému) jsou na pódiu. V sále je několik sítí k připojení netu a vhodné sledování trenéry a diváky partií v sále.

Startovní listiny Web MS

Naše výprava

H18 : Cyril Ponížil (Zlín)
D18 :Kateřina a Němcová (Frýdek-Místek), Kateřina Palková (Plzeň)
H16 : Lukáš Vlasák (K.Vary), Martin Škoda (Sokol Bedřichov)
D16 : Kristýna Havlíková (Sokol Klatovy)
H 14 : Václav Růžička (Kladno)
D14 : Karolína Langnerová (Frýdek-Místek)
H12 : Jan Mikeš (Ústí n.L.).

Trenéři svazu : Sergej Berezjuk, Josef Juřek
Osobní trenér účastníka : Pavel Chrz
Doprovod účastníků : Manželé Palkovi, Nikola Palková, MUDr.Gardžina Langnerová

0. tisková zpráva z MS mládeže 2008 ve Vietnamu.

(Herejk, 17.10.2008)

Ve Vietnamu startuje MS mládeže 2008

Na dlouhou cestu do Vietnamu na letošní MS mládeže se dnes ráno z Vídně vydala výprava České republiky. Největším želízkem české výpravy bude v kategorii dívek do 18 let úřadující mistryně Evropy a obhájkyně 2. místa z loňského MS Kateřina Němcová, která vévodí předběžné startovní listně.

Ve stejné kategorii bude bojovat také Kateřina Palková (nasazena s číslem 19), ve stejné věkové kategorii chlapců se v boji o výsluní představí Cyril Ponížil (č.40). Mezi šestnáctiletými děvčaty je sedmou nasazenou Kristýna Havlíková, naproti tomu ve stejné kategorii chlapců je Lukáš Vlasák předběžně 33. a Martin Škoda až 55. nasazený. V kategoriích čtrnáctiletých nás budou reprezentovat Karolína Langnerová (č.44) a Václav Růžička (č.41.). V mladších kategoriích máme pouze jediné zastoupení a to v kategorii U12 v osobě Jana Mikeše (č.45). Vedoucím výpravy a trenérem je Sergej Berezjuk, dalšími trenéry jsou Josef Juřek a Pavel Chrz.

MS bude slavnostně zahájeno v neděli 19.10.2008 ve 19,00 místního času, první kola jsou na pořadu v pondělí 20.10.2008 od 15,00 h.

Podrobnosti naleznete na stránkách pořadatelů, průběžné výsledky bude možno sledovat také na chess-results.com.