Na MS mládeže tři umístění do 20. místa

Na Mistrovství světa mládeže, které bylo včera zakončeno v Turecku, dosáhl z českých reprezentantů nejlepšího umístění Matyáš Marek, který v kategorii chlapců do 10 let získal 7,5 bodu a obsadil 12. místo. Na 16. místě skončila se 7 body Karolína Olšarová (kategorie G16) a stejného bodové zisku i umístění dosáhla Jitka Jánská (G10). Na 6,5 bodech skončili Jan Krejčí (B18 - 21. místo), Nela Pýchová (G10 - 25. místo) a Tadeáš Kriebel (B14 - 31. místo). Na výsledek +1, tj. 6 bodů, se dostali Kristýna Havlíková (G18 - 22. místo), Tomáš Pavelek (B12 - 48.místo) a Jaroslav Bureš (B16 - 50. místo). S padesátiprocentním bodovým ziskem 5,5 bodu se vracejí Jan Chlebek (B8 - 71. místo) a Karolína Zavadilová (G14 - 54. místo). A pod hranící 50% zůstali Jan Rubeš (B14 - 83. místo, 5 b.), Tomáš Bujnošek (B14 - 86. místo, 5 b.) a Michaela Hatašová (G12 - 89. místo, 4 b.).

O dvanáct zlatých medailí se podělilo hned 8 federací,, dvojnásobného vítězství zaznamenali Rusové, Číňané, a překvapivě také Peruánci a Íránčané ! S jedním vítězstvím odjíždí Izraelci, Indové, Ázerbandžánci a Australané. Za povšimnutí stojí fakt, že s výjimkou Rusů na zlato nedosáhl žádný Evropan.

Další informace k MS včetně průběžných výsledků českých hráčů naleznete ZDE, konečné výsledky na stránkách Turecké šachové federace.

Po 8 odehraných kolech Mistrovství světa mládeže jsou na tom z našich reprezentantů nejlépe Jan Krejčí v kategorii nejstarších chlapců a Karolína Olšarová mezi šestnáctiletými děvčaty - oba získali 6 bodů a drží se v první desítce průběžného pořadí. Jen o půl bodu méně má Matyáš Marek (B10), 5 bodů má Nela Pýchová (G10) a Tomáš Pavelek (B12), 4,5 bodu získali Jitka Jánská (G10), Tadeáš Kriebel a Tomáš Bujnošek (oba B14), 4 body Jan Rubeš (B14), Jaroslav Bureš (B16) a Kristýna Havlíková (G18). Pod 50% jsou Jan Chlebek (B8 - 3,5 bodu), Michaela Hatašová (G12 - 3 body) a Karolína Zavadilová (G16 - 3 body).

Do konce MS chybí poslední tři kola. Další informace k MS včetně průběžných výsledků českých hráčů naleznete ZDE, další podrobnosti na stránkách Turecké šachové federace.

Po čtyřech kolech Mistrovství světa mládeže je na tom z našich reprezentantů nejlépe Matyáš Marek v kategorii B10 se 3,5 body, tři body mají Nela Pýchová, Tomáš Pavelek a Jan Krejčí. O další půlbod méně mají Jitka Jánská, Tadeáš Kriebel, Jan Rubeš, Karolína Zavadilová, Karolína Olšarová a Kristýna Havlíková. Na 50% jsou Jan Chlebek a Jaroslav Bureš a jediní v minusu (-1) jsou zatím Michaela Hatašová a Tomáš Bujnošek.

Úvodním kolem bylo včera v turecké letovisku Antalya zahájeno Mistrovství světa mládeže. Mistrovství se hraje v kategoriích chlapců a dívek do 8 let, 10, 12, 14 , 16 a 18 let. Česká výprava má s výjimkou kategorie nejmladších děvčat zastoupení v každé kategorii. Nejvýše nasazení jsou Karolína Olšarová mezi děvčaty do 16 let a Kristýna Havlíková do 18 let - obě se startovním číslem 14. - a také český zástupce v nejstarší kategorii chlapců Jan Krejčí (č. 16).