Mistrem ČR školních týmů v kategorii 6. až 9. tříd se stalo Gymnázium Uherské Hradiště

výsledky
V úterý 3. dubna bylo slavnostně zakončeno Mistrovství České republiky školních týmů v šachu 2012 v kategorii 6. až 9. tříd. Mistrovství ČR hrálo 26 čtyřčlenných družstev škol, přičemž mohli hrát pouze žáci z jedné školy, hostování nebylo možné. Na startovní listině najdeme celkem 109 hráčů a hráček. Turnaj se hrál švýcarským systémem na 9 kol, tempo hry bylo 20 minut plus 5 sekund na tah pro každého hráče.

V turnaji prokázal svou kvalitu tým hráčů z ŠK Staré Město. Gymnázium Uherské Hradiště vyhrálo d dostatečným náskokem před svými soupeři. Boj o další umístění byl dramatický a rozhodoval Buchholz. Druhé místo patří Gymnáziu Pierra de Coubertina Tábor a bronzové medaile si odváží ZŠ a MŠ Dolní Kralovice. Gymnáziu Rychnov chybělo na zisk medailí půl bodu a první nasazené Gymnázium Brno skončilo páté.

Nejlepším hráčem na 1. šachovnici se stal Michael Kubík, na 2. šachovnici byl nejlepší Nela Pýchová, na 3. šachovnici byl nejlepší František Mrkus a na 4. šachovnici dosáhl nejlepšího výsledku Richard Štefaník. Nela povolila svým soupeřům během 9 kol pouze jednu remízu a František remizoval dvakrát. Richard uhrál 7,5 bodu a Michael získal 7 bodů.

Mistrovství ČR uspořádal z pověření Šachového svazu ČR Šachový klub Světlá nad Sázavou. Hrálo se v rekreačním zařízení POČTA ve Štědroníně, v krásném prostředí na břehu Orlické přehrady.

Výsledky, zprávy, fotogalerii a další informace z Mistrovství ČR školních týmů naleznete na webu pořadatele.