Mistrovství ČR mládeže do 14 let v rapid šachu v Mostě skončilo

Ve dnech 9. - 10. 9. 2017 proběhlo v krásných prostorách hotelu Cascade v Mostě MČR mládeže v rapid šachu do 14 let. Celkem 199 hráček a hráčů mistrovských kategorií bojovalo o přebornické tituly, medaile a poháry. Pro rodiče, trenéry a další doprovod, byl určen OPEN turnaj za účastí 32 hráčů. Celkový počet účastníků včetně doprovodu přesáhl přes pět set.

Celý hotel byl určen jen pro tuto akci – stravování, hrací sály a ubytování. Ostatní účastníci, kteří neměli možnost se ubytovat v hotelu, byli v Domově mládeže včetně stravy.

Mistrovské tituly v jednotlivých kategoriích vybojovali:

D10 – Řezníčková Sibyla (ŠK Tachov)
H10 – Dolenský Filip (ŠK Libštát)
D12 – Nagyová Daniela (QCC České Budějovice)
H12 – Vojta Jakub (TJ Spartak Vlašim)
D14 – Laurinová Kristýna (Beskydská šachová škola z.s.)
H14 – Očko Dominik (Interchess z.s.)

v Open turnaji zvítězil Flajšman Pavel (ŠK Dvorec). Výsledky, partie v pgn. a odkaz na fotky je možné najít na našich fb stránkách: https://www.facebook.com/sachy2016/

Mistrovství ČR v rapid šachu v Mostě se při zahájení zúčastnili významní hosté: primátor města Mostu Mgr. Paparega, za ústecký kraj Ing. Krastenicsová, senátorka ČR Mudr. Dernerová, ředitel hotelu Medej, předseda ŠSČR Novotný a ostatní.

Rád bych poděkoval všem, kteří se tohoto turnaje zúčastnili, hlavně práci pořadatelů z Šachového klubu Most z. s., protože příprava byla velmi náročná, aby vše klaplo – díky.

Kromě hraní šachů mohli účastníci využít kulturní program v Mostě, kde právě v těchto dnech probíhaly „Mostecké slavnosti“

Děkujeme za účast a budeme se těšit na další šachový turnaj v rámci MČR.

Za pořadatele Körschner Miroslav, předseda ŠK Most.