MČR družstev mladších žáků

16.-18.6. se v Krnově konalo mistrovství družstev mladších žáků, zvítězilo družstvo BŠŠ Frýdek-Místek. Více informací najdete zde a na stránkách šachů v Krnově. V detailu tohoto článku je navíc úvodní a závěrečný text pořadatele.

Dnes začíná v Krnově MČR družstev mladších žáků. Krajské tréninkové centrum mládeže, které se skládá z mládežnických ŠO M. Albrechtic a Krnova a Statut získala 1.1. 2015, se na tuto šachovou akci, která má v našem mikroregionu premiéru, pěčlivě připravila . Státní hymnou v podání 5O-členného dětského souboru Brumendo, bude dnes v 19,45 hod. v Městském divadle MČR zahájeno. Je našim přáním, aby se dětem a doprovodu v Krnově zalíbilo a rádi se k nám vraceli.

Průběh turnaje je možno sledovat na: http://www.sachykrnov.cz/index.php?page=mistrovstvi-cr-druzstev-mladsi-zaci

Ing. Karel Handlíř- ředitel turnaje

V Krnově na MČR družstev mladších žáků dobojováno

Za přítomnosti senátora MUDr. Ladislava Václavce skončilo v neděli 18. června 2017 slavnostním vyhlášením výsledků MČR družstev mladších žáků, které se konalo poprvé v Mikroregionu Krnovsko. 28 družstev, 184 dětí a 81 dospělých asi s napětím očekávalo, jak si naše KTCM poradí s celkovou organizací a jestli budou rádi na MČR v Krnově vzpomínat. Jestli se nám to podařilo, necháme na nich. Na co jistě nezapomenou, je 50-ti členný dětský sbor Janáčkovo Brumendo, v jehož provedení zazněla v Městském divadle při slavnostním zahájení česká hymna.

Zaslouženým vítězem celého turnaje se stalo družstvo BŠŠ Frýdek Místek A, které bodovalo naplno ve všech 9 kolech. Na 2. místě se umístil Unichess A z Prahy a 3. místo obsadilo družstvo ŠK Kuřim A.

výsledky: http://chess-results.com/tnr283790.aspx?lan=5
web turnaje: http://www.sachykrnov.cz/index.php?page=mistrovstvi-cr-druzstev-mladsi-zaci
partie: http://www.sachyorlova.cz/online/MCRKrnov_2017/online.htm

Ing. Karel Handlíř - ředitel MČR