Živé šachy v olympijském parku

Letní olympijské hry v Riu jsou již v plném proudu a stejně tak je na tom olympijský park Rio - Lipno, ve kterém nechybí šachový stan. V neděli bylo na Lipně pozdvižení, hrály se živé šachy na slepo!

Olympijský park Rio-Lipno v neděli 7.8. ožil šachem. 32 dětských figurek v krásných kostýmech sehrálo dvě partie pod vedením Martina Petra a Pavla Šimáčka.


Hlavní pozornost byla upřena na Pavla Šimáčka (sedící vlevo) a Martina Petra (vpravo), které partií provázel moderátor Daniel Stach (uprostřed).


Představení proběhlo přímo na centrálním hřišti a diváci ho sledovali z vyvýšeného hlediště. Podle vyjádření organizátorů olympijského parku bylo na šachách nejvíc diváků ze všech víkendových sportovních akcí, které se na hřišti konaly. Což nemůžeme nijak ověřit, ale určitě nás to potěšilo :-)

Z hlavního pódia nám dokonce půjčili moderátora, a ne ledajakého - Daniel Stach má na starosti pořad Hyde Park Civilizace na ČT24. Byť šachy nehraje, oslnil všechny svou přípravou a nadšením. Dopoledne před představením si o naší hře zjistil tolik, že to vypadalo, že šachy moderuje odjakživa. Dokonce si prý na chvíli pustil pořad V šachu.

A co se vlastně na šachovnici odehrálo? :-)

Velké poděkování patří panu Odehnalovi z ŠACHklubu Tábor, který dokázal přivést veškerý materiál, kostýmy i zorganizovat dopravu dětí.

A na závěr - šachový stan je na Lipně po celou dobu konání olympijského parku, až do 21.8., tak se přijeďte podívat, nebudete litovat!