Forum chess.cz
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
08.11.2017, 12:15:52

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
619 příspěvků v 138 témat od 569 uživatelů
Nejnovější uživatel: NajiZweig
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  Forum chess.cz
|-+  Komise rozhodčích
| |-+  Legislativa FIDE (Moderátoři: Petr Harasimovič, Richard Fischl, Jaromír Skála, Jan Malec, Jiřina Prokopová)
| | |-+  Výkonnostní třída získaná před desitkami let
« předchozí další »
Stran: [1] Dolů Tisk
Autor Téma: Výkonnostní třída získaná před desitkami let  (Přečteno 3254 krát)
Petr33petr
Jr. Member
**
Příspěvků: 1


« kdy: 27.01.2017, 12:11:10 »

Asi před 40 lety jsem měl druhou VT. Od té doby jsem nehrál, neplatil příspěvky atd. Pokud bych chtěl dnes zase hrát, dá se to ještě někde dohledat nebo budu muset začít úplně od začátku. Podle programu, který mám v telefonu, bych mohl mít ELO někde mezi 1800 až 1900. I pro soupeře začátečníky, na které jinak asi zpočátku narazím, bude pakárna se mnou hrát.
Zaznamenáno
lykan
Jr. Member
**
Příspěvků: 2


« Odpověď #1 kdy: 29.01.2017, 12:04:30 »

Před pár lety na svazu vymysleli, že všechny třídy od druhé níž budou zdevalvovány, motivací bylo, jestli jsem to dobře pochopil, aby děti mohly třídy snáze uhrát. Druhá třída byla zdevalvována na úroveň původní třetí. Takže dnes se uděluje 1. VT za to, že si člověk uhrál elo 1900, přičemž zůstává do smrti, a 2. VT za elo 1550. Ale v dnešní době, kdy i desetileté děti mají mezinárodní elo, už třídy nikdo neřeší, ledaže by to byl nějaký mezinárodní titul.

Podrobněji viz Klasifikační řád

http://www.chess.cz/www/informace/legislativa/zavazne-dokumenty/klasifikacni_rad.html

To, že nemáte elo, může být i výhoda: v otevřeném turnaji, kde budete nasazený vzadu, Vám systém bude přihrávat z množiny hráčů se stejným počtem bodů ty spíše silnější možné. Takže dostanete relativně slušné soupeře, i když budete prohrávat, na rozdíl od toho, kdo má stejně bodů, jako Vy, ale má vysoké elo.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2008, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!